Feminizacja i lifting ust

Feminizacja i lifting ust

Zmysłowe i pełne usta to jeden z tych elementów twarzy, które jednoznacznie kojarzone są z kobiecym wyglądem. Nawet drobne modyfikacje chirurgiczne w tym obszarze mogą mieć duże znacznie dla uzyskania typowo kobiecej ekspresji. W Klinice Timeless prowadzimy zabiegi feminizacji i liftingu ust w ramach procedury feminizacji twarzy (FFS). Operacje te pomagają kobietom w osiągnięciu pełnego samozadowolenia z własnego ciała oraz akceptacji nowego wyglądu przez otoczenie. 

Zabieg feminizacji ust jest zazwyczaj skorelowany z innymi zabiegami FFS w zakresie dolnej części twarzy. Uzyskanie naturalnego wyglądu po modyfikacjach chirurgicznych w okolicy ust jest dużym wyzwaniem. Nasz zespół specjalistów opracował techniki operacyjne, które pozwalają na skrupulatne ukrycie blizn pooperacyjnych. Dzięki szczegółowej analizie anatomicznej i wieloletniemu doświadczeniu specjaliści Kliniki Timeless uzyskują naturalne efekty zabiegów, a wysoki poziom zadowolenia naszych pacjentek ze swojego nowego wyglądu jest dla nas najlepszą referencją.

Czym różni się męski i żeński obszar ust?

Zakres zabiegu feminizacji ust obejmuje obszar od dolnej krawędzi nosa do dolnej wargi, otaczającą skórę z obiema wargami, a także część wewnętrznej strony ust. 

Dłuższe i cieńsze wargi oraz większa odległość pomiędzy nosem a górną wargą – to cechy typowo męskich ust. Za bardziej kobiece uważa się pełniejsze usta, z większą objętością czerwieni i z mniejszą odległością nasady nosa od górnej wargi. Lekko „zadarte” usta, z subtelną widocznością górnych zębów są identyfikowane z młodzieńczym kobiecym wyglądem.

Kształt, objętość, układ i mimika ust mają ogromne znacznie w komunikacji, zarówno podczas mówienia, jak i niewerbalnego przekazywania informacji. Uśmiech i widoczne jedynie dla wprawnego oka ruchy mięśni mimicznych wokół ust wpływają na przekazywanie emocji, kształtują płeć twarzy oraz jednoznacznie definiują sposób ekspresji. Modyfikacje w obrębie tego obszaru twarzy mają na celu uzyskanie spójności obszaru ust z otaczającymi elementami twarzy, co ma kluczowe znaczenie dla wykreowania naturalnego kobiecego wyglądu.

Feminizacja ust – przed zabiegiem

W Timeless każda procedura feminizacji jest poprzedzona szeregiem konsultacji, analiz medycznych i badaniem potrzeb kobiety. Skupiamy się na końcowym naturalnym efekcie, który pozwoli pacjentce na pełne zadowolenie z bardziej kobiecego wyglądu. Zabiegi feminizacji twarzy planujemy szczegółowo na każdym etapie. 

Przed zabiegiem nasi specjaliści przeprowadzają także wizualizacje końcowego efektu zmian chirurgicznych. Pomaga nam w tym innowacyjny system Vectra XT. To technologia wykorzystywana przez wiodące ośrodki medycyny estetycznej na całym świecie, która na podstawie obrazów z kilku kamer tworzy wirtualny model twarzy i sylwetki pacjentki. Specjalne oprogramowanie pozwala na stworzenie nieskończonej liczby wizualizacji efektów zabiegów feminizujących. Dzięki temu już na etapie planowania zmian w zakresie korekty płci, pacjentka może zobaczyć, jak będzie wyglądać po serii zabiegów. Zdajemy sobie sprawę, w jak wielu przypadkach możliwość poznania końcowego efektu pomaga przejść przez trudny i stresujący proces feminizacji twarzy i całej sylwetki.

Jak przebiega lifting ust (zabieg lip lift)?

Lifting górnej wargi polega na jej podniesieniu i zmniejszeniu odległości pomiędzy nasadą nosa a ustami. W tym celu wykonuje się niewielkie nacięcie skóry tuż pod okolicą nosa (tzw. bullhorn technique), a następnie wycięciu niewielkiego paska skóry wraz z tkanką podskórną. Należy to robić z dużą precyzją, aby nie naruszyć mięśnia okrężnego ust. Następnie fragmenty skóry łączy się przy użyciu samowchłanialnych mikroszwów, a nacięcie ukrywa w fałdzie skóry pod nosem. To znacznie ogranicza ryzyko powstania widocznej blizny. Nie ma też potrzeby zdejmowania szwów.

Po wygojeniu się uzyskuje się bardziej kobiecy wygląd ust. Górna warga jest skierowana do góry, dzięki czemu czerwień ust jest wyeksponowana w większym stopniu, a usta wizualnie mają większą objętość. Podniesiona krzywizna ust sprawia, że wydają się pełniejsze. U niektórych osób odsłaniają się nieznacznie górne zęby, co dodaje bardziej dziewczęcego wyglądu.

Kiedy będą widoczne efekty feminizacji ust?

Efekty widoczne są krótko po zabiegu i zdjęciu opatrunków, choć na pełny końcowy rezultat trzeba będzie poczekać do całkowitego wygojenia i ułożenia wszystkich tkanek obszaru ust w nowej pozycji. Początkowo spuchnięta po zabiegu warga może sprawiać wrażenie opadającej, ale to naturalny etap. Wewnętrzne szwy pomagają utrzymać ją w odpowiedniej pozycji, a z czasem, podczas gojenia, warga nieco uniesie się. W ciągu kilku tygodni po zabiegu pacjentka będzie mogła wrócić do normalnego funkcjonowania.

Ostateczny efekt zabiegu feminizacji ust będzie widoczny po około roku od zabiegu. 

Każda z naszych pacjentek może liczyć na kompleksową opiekę naszego zespołu specjalistów na każdym etapie procesu tranzycji MtF – od pierwszych konsultacji do zakończenie okresu rehabilitacji po zabiegu. 

 • Chirurdzy przeprowadzający konsultacje i wykonujący operacje:
 • Maciej Mazurek

  dr n. med. Maciej Mazurek

  Lekarz medycyny estetycznej, doktor nauk medycznych, w trakcie specjalizacji z chirurgii plastycznej.
  Umów wizytę
 • Dr n. med. Wiktor Paskal

  dr n. med. Wiktor Paskal

  Lekarz medycyny estetycznej, doktor nauk medycznych, w trakcie specjalizacji z chirurgii plastycznej.
  Umów wizytę