Liposukcja podbródka

Liposukcja podbródka to stosunkowo prosty i nieinwazyjny zabieg chirurgiczny. Jego celem jest wyprofilowanie przejścia pomiędzy żuchwą i szyją poprzez usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej pod brodą. W Klinice Timeless liposukcję szyi wykonujemy jako jeden z etapów zamykających proces feminizacji twarzy, pozwalający na kosmetyczne wyprofilowanie twarzy i podbródka. Zabieg pomaga wizualnie poprawić kontur żuchwy i brody bez pozostawiania blizn. Jednocześnie nadaje twarzy bardziej kobiecy i młodzieńczy wygląd.

Liposukcja w obrębie podbródka i szyi to jeden z popularniejszych zabiegów estetycznych, także w przypadku procedury MtF. Zazwyczaj połączona jest z innymi operacjami w ramach feminizacji twarzy.  

Nadmiar tkanki tłuszczowej na szyi, powszechnie określany jako „podwójny podbródek”, zaburza odbiór wizualny i harmonię proporcji twarzy i szyi. Liposukcja w tym obszarze pozwala na wysmuklenie podbródka, co nadaje twarzy młodzieńczy i delikatny wygląd. Zmieniony profil podnosi atrakcyjność twarzy, jednocześnie podkreślając jej bardziej kobiecy charakter. 

Jak przebiega zabieg liposukcji podbródka?

Jeśli liposukcja podbródka jest osobnym zabiegiem, wówczas wykonuje się ją w znieczuleniu miejscowym. Gdy jest połączona z innymi modyfikacjami FFS, wówczas stosuje się znieczulenie ogólne.

Chirurg wykonuje bardzo małe nacięcia poniżej podbródka i obu płatków uszu. Wykonując delikatne ruchy, odsysa nadmiar tkanki tłuszczowej cienką tępą kaniulą. W Timeless wykorzystujemy do tego urządzenie ultradźwiękowe VASER lipo. Minimalizuje to ryzyko ingerencji w sąsiadujące tkanki i podnosi precyzję manipulacji chirurgicznych. Zabieg nie pozostawia widocznych blizn.

Rekonwalescencja po zabiegu

Proces gojenia nie jest bolesny. Polega głównie na dostosowaniu się i zmianie elastyczności skóry w modyfikowanym obszarze podbródka. Aby nadać szyi odpowiedni profil i usprawnić uzyskanie właściwego kształtu, należy przez okres kilku tygodni stosować elastyczną maskę podbródkową. Pomoże ona nie tylko utrzymać tkanki miękkie w odpowiednim ułożeniu, ale zmniejszy też obrzęk pooperacyjny. 

Podstawowa rekonwalescencja po zabiegu trwa około 10-14 dni. W tym czasie powinny ustąpić obrzęki i siniaki. Końcowy efekt, po całkowitym wygojeniu zmian, widoczny będzie po kilku miesiącach po zabiegu. 

 • Chirurdzy przeprowadzający konsultacje i wykonujący operacje:
 • Dr Janusz Jaworowski

  dr Janusz Jaworowski

  Specjalista chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej, Członek Światowego Stowarzyszenia Specjalistów(-tek) do spraw Zdrowia Osób Transpłciowych. Specjalista z ponad 20-letnim doświadczeniem klinicznym. Od lat kompleksowo pomaga transkobietom, wykonując zabiegi FFS (feminizacji twarzy), rekonstrukcje piersi oraz operacje SRS (waginoplastykę).
  Umów wizytę
 • Maciej Mazurek

  dr n. med. Maciej Mazurek

  Lekarz medycyny estetycznej, doktor nauk medycznych, w trakcie specjalizacji z chirurgii plastycznej.
  Umów wizytę
 • Dr n. med. Wiktor Paskal

  dr n. med. Wiktor Paskal

  Lekarz medycyny estetycznej, doktor nauk medycznych, w trakcie specjalizacji z chirurgii plastycznej.
  Umów wizytę