Redukcja poduszek Bichata

Redukcja poduszek Bichata

Redukcja poduszek tłuszczowych pozwala na wysmuklenie twarzy i zniwelowanie niechcianego efektu pełności. Zabieg ten umożliwia też lepsze wyeksponowanie struktur, które są naturalnie bardziej uwidocznione na kobiecej twarzy, takie jak np. łuki jarzmowe. W Klinice Timeless redukcję poduszek Bichata wykonujemy jako jeden z etapów procesu feminizacji twarzy. 

Przedziały tkanki tłuszczowej wpływają w dużym stopniu na wygląd, percepcję i możliwość uzyskania typowo kobiecej ekspresji twarzy. Poduszki Bichata to struktury tłuszczowe zlokalizowane w obszarze policzków tuż nad kośćmi policzkowymi między żwaczem a mięśniami mimicznymi. Nie tylko odpowiadają za kształt i owal twarzy, ale razem z otaczającymi mięśniami budują strukturę dającą efekt pełności twarzy.

 

Na czym polega zabieg redukcji poduszek Bichata?

W procesie feminizacji twarzy możemy pracować zarówno na tkankach kostnych, jak i na miękkich strukturach. Poprzez dostęp we wnętrzu jamy ustnej chirurg jest w stanie zmodyfikować tkankę tłuszczową i osiągnąć pożądany efekt. Minimalne nacięcie (ok. 5 mm) w dziąśle pozwala bezpiecznie usunąć nadmiar tkanki poduszek tłuszczowych. Chirurg nie ingeruje w strukturę mięśni, ślinianek ani łuków zębowych. Po zabiegu pozostaje wyłącznie mała, niewidoczna blizna wewnątrz jamy ustnej.

W pierwszych dniach po zabiegu może być widoczny obrzęk policzków, który zniknie naturalnie po pewnym czasie. Pierwszy efekt feminizacyjny redukcji poduszek Bichata pojawi się po około 6 miesiącach, zaś ostateczny rezultat widoczny jest po roku od operacji. 

Zobacz efekt jeszcze przed zabiegiem

Każdy z zabiegów składających się na pełen proces feminizacji twarzy poprzedzony jest serią badań, analiz medycznych i konsultacji ze specjalistami. W przypadku zabiegu redukcji poduszek Bichata ważne jest, aby nie usuwać całkowicie struktur tłuszczowych, a jedynie nadmiar tkanki odpowiadający za wrażenie pełności i krągłości twarzy. W Klinice Timeless wiemy, jak dużej precyzji i doświadczenia wymaga uzyskanie efektu wysmuklenia bez nienaturalnie zapadniętych policzków.

W Klinice Timeless cały proces procedury FFS i każdy z etapów feminizacji twarzy i sylwetki planujemy z wykorzystaniem nowoczesnego systemu Vectra XT. To innowacyjne rozwiązanie wykorzystywane przez największe ośrodki chirurgii estetycznej na całym świecie, które pozwala na zwizualizowanie efektów zabiegów już na etapie konsultacji. Na podstawie zdjęć z kamer Vectra XT tworzy model 3D twarzy i sylwetki pacjentki, na którym można przeprowadzić nieskończoną liczbę wizualizacji każdego z etapów procesu FFS. Z opinii naszych klientek wiemy, jak bardzo jest to pomocne w ograniczeniu stresu i obaw związanych z długotrwałym i wymagającym procesem tranzycji MtF.

  • Chirurdzy przeprowadzający konsultacje i wykonujący operacje:
  • Maciej Mazurek

    dr n. med. Maciej Mazurek

    Lekarz medycyny estetycznej, doktor nauk medycznych, w trakcie specjalizacji z chirurgii plastycznej.
    Umów wizytę